Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Światowy Dzień Ziemi – zaproszenie do udziału w konkursie

Światowy Dzień Ziemi – zaproszenie do udziału w konkursie

Opublikowano: 22-03-2022

Zapraszamy uczniów wszystkich klas do udziału w konkursie plastycznym „ Nasza planeta – nasza przyszłość. Wspólnie walczymy ze zmianami klimatu”.

Proponowana tematyka: Wspólnie walczymy ze zmianami klimatu. Dom dla wszystkich żywych stworzeń. Niepowtarzalna planeta, jedyna w swoim rodzaju we wszechświecie.

Plakaty możemy oddać do nauczyciela biologii – pani Małgorzaty Dwojakowskiej.

Konkurs odbywa się w związku z Dniem Ziemi. Pierwszy Dzień Ziemi był obchodzony 50 lat temu – 22kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. Już 20 lat później, w 1990 roku, Dzień Ziemi zaczęto obchodzić na całym świecie, również w Polsce. W 2009 roku dzień 22 kwietnia został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi. Celem akcji jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcanie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety. Dzień Ziemi jest uważany za największe ekologiczne święto świata. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „ Działanie na rzecz klimatu”.

dzień_ziemi1 dzień_ziemi2

dzień_ziemi3

Zmiany klimatu

dzień_ziemi4

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー