Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Szkolne obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Szkolne obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Opublikowano: 27-02-2020

1 marca po raz dziewiąty obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę.
Komuniści zamierzali zniszczyć tę najbardziej radykalną i patriotyczną część polskiego społeczeństwa. Chcieli też zatrzeć ślad po niej na zawsze. Nie udało się. Po 50 latach walki o zasłużone miejsce w historii – Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu. Kolejne pokolenia rozumieją, że w godzinie próby –  jak zamordowana przez komunistów „Inka” – warto „zachować się jak trzeba”.
27 lutego 2020 roku młodzież Zespołu Szkół Mechaniczno – Energetycznych w ramach obchodów i upamiętnienia żołnierzy Wyklętych wysłuchała wykładu pana Dawida Zagziła z olsztyńskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej oraz obejrzała wystawę poświęconą pamięci Tych żołnierzy udostępnioną z zasobów IPN.
Wspólnie dbajmy o pamięć o historii tych Żołnierzy!

Organizatorzy: Beata Bartoś, Magdalena Kozłowska, Anna Niska

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー