Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Telefony, aplikacje i Dzień Niepodległości

Telefony, aplikacje i Dzień Niepodległości

Opublikowano: 07-11-2018

7 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie zorganizowano grę terenową, której tematyka korespondowała ze zbliżającą się 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedsięwzięcie było bezpośrednią realizacją dwóch priorytetów podanych do realizacji przez minister Annę Zalewską w roku szkolnym 2018/2019 – 100 rocznica odzyskania niepodległości – wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów oraz rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.
Oprócz kształtowania dobrych postaw dla uczniów była to również szansa sprawdzenia swojej wiedzy związanej z kulturą naszej ojczyzny oraz okazja do zdrowej, sportowej rywalizacji. Pytania dotyczyły tak różnorodnych dziedzin jak literatura, historia, geografia, muzyka, film, a nawet kuchnia i ukryte były pod postacią kodów QR. Zadaniem uczniów było – z użyciem telefonów i odpowiednich aplikacji – odkodowanie zadania i wykonanie go szybciej od konkurencji, a następnie przejście do kolejnego wyzwania.
Wykorzystanie telefonów, aplikacji i kodów QR w rozwiązywaniu zadań szkolnych bardzo przypadło uczestnikom do gustu, co wskazuje na zasadność stosowania tego typu technologii w przyszłości.

Wyniki rywalizacji:

I miejsce (ex equo): Mateusz Grzeszczyk i Filip Schmidt – klasa 2Ea
III miejsce: Jakub Zuśka – klasa 2Mm.

Organizatorzy: Anna Niska i Piotr Konarzewski.

 

GRA TERENOWA: Jeśli nie brałeś udziału w grze, możesz sprawdzić się teraz. Potrzebujesz telefonu i dowolnej aplikacji do skanowania kodów QR. Miłej zabawy!

1. 2.  

3.4.

5.6.  

7. 8.

9.  10.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー