Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON

Udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON

Opublikowano: 29-11-2021

W listopadzie 2021 r. uczniowie naszej szkoły z klas 2elm, 3MaP, 3EbP, 3EaP, 3EaG oraz 3elemos brali udział w realizacji ogólnopolskiego projektu „BohaterON”. „BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc. Cząstka „ON” w nazwie kampanii pochodzi z języka angielskiego, gdzie „on” oznacza „włączyć”, a więc włączenie się w propagowanie wiedzy o naszych narodowych bohaterach i naszej wyjątkowej historii – w tym przypadku historii związanej z powstaniem warszawskim.

Uczniowie wzięli udział w specjalnie przygotowanych przez nauczycieli na czas realizacji projektu jednostkach lekcyjnych, gdzie mieli okazję poznać wielką choć tragiczną historię 63 dni powstania warszawskiego – zarówno od strony prowadzonych działań wojennych, jak również codziennego życia uczestników tego narodowego zrywu. W związku z prezentowanymi materiałami dydaktycznymi uczniowie przedstawiali sceny z życia powstańców, pisali pamiętnik-wspomnienia w imieniu żołnierzy, czy pisali życzenia dla żyjących świadków tamtych czasów.

Dla uczestniczących klas udział w projekcie był niewątpliwie okazją do poznania niezwykle ważnego wydarzenia w naszej historii jakim było powstanie warszawskie. Stało się również okazją do refleksji, jak wielką cenę trzeba czasem zapłacić za marzenia o wolnej, niepodległej Polsce. Chwała Bohaterom!

Realizatorzy projektu: Beata Bartoś, Magdalena Kozłowska, Marcin Turowski, Piotr Konarzewski (koordynator).

b1 b2

b3

smart

b4

smart

b5

smart

b6

smart

b7

smart

b8

smart

b9

smart

b10 b11 b12 b13

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー