Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Opublikowano: 01-03-2019

1 marca 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie uczestniczyli wraz z panią Beatą Bartoś w uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. Uroczystości te miały charakter szczególny, gdyż związane były z promocją filmu pt. „Wyklęty”. Film nawiązuje do historii ostatniego żołnierza niezłomnego – Józefa Franczaka, pseudonim „Lalek”. Akcja filmu toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40 XX wieku, ale jego fabuła obejmuje okres od 1920 roku do współczesności.
Uchwalenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest formą uczczenia ich walki i ofiary, ale także bólu i cierpienia, jakich doznawali przez wszystkie lata PRL i ciszy po 1989 roku.
Żołnierze antykomunistycznego podziemia zajmują należne im miejsce w zbiorowej pamięci Polaków. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać zawiłe losy ludzi, którzy oddali życie za ideę wolności i niepodległości.

W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー