Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Warsztaty „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”

Warsztaty „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”

Opublikowano: 30-10-2019

30 października 2019 r. uczniowie klasy 2Mm i 2Eb Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych dla młodzieży zatytułowanych „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”, które odbyły się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Tematyka warsztatów to Ich celem było przybliżenie młodzieży pracy z obrazem i dźwiękiem.

Prowadzący (wykładowcy i szkoleniowcy z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – redaktorzy, dziennikarze i montażyści) prezentowali młodzieży, co można zrobić z dźwiękiem i obrazem i jaki ma to wpływ na odbiorców. Uczniowie dowiedzieli się , że  70% każdego przekazu stanowi obraz, 23%- dźwięk , a treść zaledwie 7%.

Atrakcją była możliwość zobaczenia wozu transmisyjnego oraz pracy operatorów. Na zakończenie odbyła się prezentacja materiału prasowego, radiowego i telewizyjnego przygotowanego przez uczestników warsztatów.

Opiekunowie: Magdalena Kozłowska, Beata Bartoś.

ARCHIWUM

DANE KONTAKTOWE

Szkoła - sekretariat:

telefon tel.: (89) 533 52 55 w 19

fax fax.:

mail szkola@zsme.olsztyn.eu

adres al. M.J.Piłsudskiego 61


Warsztaty szkolne:

telefon tel.:

fax fax.:

mail warsztaty@zsmeolsztyn.pl

Nasi Partnerzy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Skip to content