Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta – czyli lekcja demokracji w ZSM-E

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta – czyli lekcja demokracji w ZSM-E

Opublikowano: 22-11-2021

W związku z zarządzeniem nr 285 Prezydenta Miasta Olsztyna wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta na kadencję 2021 – 2023 w ZSM-E będą przeprowadzone wybory przez szkolną komisję wyborczą w dniu 25 listopada 2021 r. w godzinach od 9.00 do 12.00.

Zadaniem Młodzieżowej Rady Miasta ma być między innymi upowszechnianie idei samorządowej wśród młodzieży, zwiększanie aktywności młodych ludzi, kształtowanie poczucia odpowiedzialności w zakresie spraw dotyczących samorządu lokalnego, działanie na rzecz ochrony praw i godności ucznia, reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji samorządowych i pozarządowych.

Kandydatami do Młodzieżowej Rady Miasta kadencji 2021 – 2023 z naszej szkoły są:

  1. Wojciech Brandt z klasy 1EbC
  2. Sebastian Jabłonka z klasy 3MaP

W/w kandydaci opracowali swoje hasła wyborcze i programy wyborcze.

Wojciech Brandt jest uczniem klasy 1EbC, zawsze marzył o kandydowaniu do Młodzieżowej Rady Miasta.

Hasło wyborcze Wojtka „ Przyszłość jest w Nas”

Chciałbym pokazać wszystkim, że Eneregtyk jest szkołą, która w bardzo profesjonalny sposób podchodzi do nauczania zawodowego jednocześnie łamiąc stereotypy, które już od dłuższego czasu ciążą na olsztyńskich technikach. Pragnę pokazać to, że atmosfera w naszej szkole jest bardzo przyjazna dla nowych uczniów. Sam jestem pierwszakiem i doskonale to zauważyłem, przychodząc do tej szkoły. W Młodzieżowej Radzie Miasta, oprócz godnego reprezentowania ZSM-E, chciałbym również skupić się na naszych uczniowskich problemach. Będę postulował i przekonywał do zmniejszenia liczby uczniów w klasach. Przecież tu chodzi o edukację młodego pokolenia. Ponadto w ramach pracy w Młodzieżowej Radzie Miasta będę starał się, aby moje ukochane miasto Olsztyn wzorem innych dużych Polskich miast stał się bardziej otwarty i przystępny dla młodzieży. Sam dobrze rozumiem czego nam młodym “brakuje” w Olsztynie. Jestem też otwarty na Wasze propozycje – drogie koleżanki i koledzy z Energetyka. Współpraca jest najważniejsza.

Proszę o głos. Na pewno Was nie zawiodę.

Drugim kandydatem jest Sebastian Jabłonka z klasy 3MaP, który pragnie sprawdzić się w takiej społecznej działalności.

Jego hasło wyborcze: „Działanie zamiast obietnic”.

Sebastian w Młodzieżowej Radzie Miasta pragnie promować szkolnictwo zawodowe i walory z tego kształcenia płynące przede wszystkim dla młodych ludzi. Edukacja i gruntowne wykształcenie jest bardzo ważne, ale pragnę w swojej działalności w Młodzieżowej Radzie Miasta promować rozrywkę w postaci zorganizowanych cyklicznych imprezach podczas, których mogłyby się odbywać koncerty promujące młodych utalentowanych artystów z naszego miasta. Uważam, że moim nowatorskim pomysłem byłoby uruchomienie wypożyczalni rowerów miejskich „z legitymacją szkolną”, czyli przede wszystkim dla uczniów jako alternatywę dla MPK. W końcu o zdrowie młodego pokolenia należy dbać.

Czekam na Wasze pomysły, ale najpierw proszę o głos na moją kandydaturę. Z góry dziękuję za każdy oddany głos.

Nasi młodzieżowi kandydaci na radnych znają potrzeby i zainteresowania swoich rówieśników, mają wiele energii i inicjatywy, by działać na rzecz zmiany swojego środowiska lokalnego. Działalność społeczna to szansa dla tych młodych ludzi, którzy posiadają inicjatywę i energię i pragną ją wykorzystać. W Radzie młodzi ludzie mają okazję udowodnić, że np. posiadają wielką charyzmę, potrafią doskonale planować, czy dobrze czują się w kontakcie z mediami. Działalność w Młodzieżowej Radzie stwarza wiele okazji do wyjazdów na szkolenia, uczestniczenia w rozmaitych projektach, zintegrowania się ze środowiskiem aktywnych młodzieżowych organizacji. Bardzo często pierwsze szkolenie to cenny impuls do rozwoju całej Rady: to okazja, by poznać liderów z innych miast i krajów, zapoznać się z przykładami realizowanych projektów i nawiązać współpracę. To cenna przestrzeń do uczenia się, zdobycia doświadczenia, a nawet pierwszego wpisu do zawodowego życiorysu. Młodzieżowa Rada Miasta może stać się pierwszym krokiem do dalszego zaangażowania się w prace organizacji pozarządowych, lokalną politykę, czy założenia własnego przedsiębiorstwa. Aktywność w Radzie pomaga w rozwoju umiejętności społecznych, takich jak: praca w grupie, komunikacja interpersonalna, zarządzanie projektami, czy umiejętność wypowiadania własnego zdania. Są to kluczowe umiejętności także w przyszłości – w pracy zawodowej.

Zapraszamy wszystkich uczniów ZSM-E do głosowania na naszych kandydatów. Wszelkie pytania prosimy kierować do kandydatów bądź do organizatorów wyborów: p. M. Kozłowskiej, p. B. Bartoś, p. P. Konarzewskiego, p. M. Turowskiego.

k1

k2

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー