Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Wycieczka do Arboretum w Kudypach

Wycieczka do Arboretum w Kudypach

Opublikowano: 31-05-2017

2 czerwca 2017 r. uczniowie klas 1Ea, 1Eb i 1M Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie wraz z opiekunami odwiedzili ogród dendrologiczny- Arboretum w Kudypach. Ten położony w przeuroczym leśnym terenie drzewostan od 2005 r. posiada status ogrodu botanicznego.
Młodzież miała okazję podziwiać kolekcję drzew i krzewów liczącą ponad 700 gatunków i odmian. Najbardziej liczne reprezentowane są: klony, irgi, suchodrzewy, róże i berberysy. Bogate są kolekcje: jałowców, świerków, jodeł. Znajduje się tam też wiele gatunków chronionych, rzadkich i zagrożonych wyginięciem ( m.in. sasanka, len złocisty czy zimoziół północny).
Tę żywą lekcję biologii, gdy roślinność budzi się do życia, kwitnie oraz roztacza intensywne zapachy mogły podziwiać wraz z uczniami panie: Beata Bartoś, Regina Dawidczyk i Elżbieta Świerkocka.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー