Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Wycieczka do Chin

Wycieczka do Chin

Opublikowano: 03-07-2019

W dniach 20 czerwca – 3 lipca 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie wraz z opiekunami – Anną Niską i Piotrem Konarzewskim uczestniczyli w wycieczce do Chin. Wyjazd był nagrodą za udział i zwycięstwo w Konkursie Wiedzy o Chinach “Jeden szlak, jeden pas” skierowanym do uczniów klas gimnazjalnych, liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych Olsztyna, nad którym honorowy patronat sprawowali – Ambasador Republiki Chińskiej Pan Liu Guangyuana i Prezydent Olsztyna Pan Piotr Grzymowicz.
Dla uczestników “Summer Youth Camp in Weifang” pobyt w Państwie Środka był okazją do zapoznania się z bogactwem kulturowym tego regionu – zwyczajami, językiem, zabytkami czy kuchnią. Ubogacającym doświadczeniem była możliwość obcowania z ludźmi innej rasy, innego kontynentu. Mieszkańcy Chin okazali się bardzo kulturalnymi, otwartymi i gościnnymi gospodarzami dla turystów z Polski.
Młodzież i opiekunowie z Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie powrócili ze wspomnieniami, które pozostaną w ich pamięci na długo.

Zajęcia w chińskiej szkole:

Poznawanie chińskiej tradycji:

Zwiedzanie muzeów:

Chiny w obiektywie:

Energetyczna ekipa:

ARCHIWUM

DANE KONTAKTOWE

Szkoła - sekretariat:

telefon tel.: (89) 533 52 55 w 19

fax fax.:

mail szkola@zsme.olsztyn.eu

adres al. M.J.Piłsudskiego 61


Warsztaty szkolne:

telefon tel.:

fax fax.:

mail

Nasi Partnerzy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Skip to content