Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Wycieczka do Trójmiasta

Wycieczka do Trójmiasta

Opublikowano: 20-04-2017

20 kwietnia 2017 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta.
Pierwszym etapem wyprawy było Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku, umiejscowionym w malowniczym zespole Fortu Góry Gradowej. Dla uczestników zostały specjalnie przygotowane zajęcia w pracowni “Galeria ruchu”, podczas których można było poznać to zjawisko w różnych jego postaciach, począwszy od kinematyki i dynamiki ruchu prostego i złożonego, przez ruch w gazach, wodzie i kosmosie, aż po ruch chaotyczny. Wyjątkową ekspozycją był tunel aerodynamiczny oraz jedyna w Polsce dyfuzyjna komora mgłowa do obserwacji tzw. promieniowania tła. Uczniowie mogli zetknąć się z nowoczesnymi technologiami i samodzielnie sprawdzić działanie praw fizyki.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Europejskim Centrum Solidarności w Gdański. Członkowie wycieczki, pod opieką przewodnika, obejrzeli Pomnik Poległych Stoczniowców – słynny monument składający się z trzech krzyży z kotwicami, upamiętniający ofiary grudnia 1970 oraz Bramę nr 2 Stoczni Gdańskiej, na której Lech Wałęsa w pamiętnym przemówieniu ogłosił zakończenie strajku w sierpniu 1980 r. Następnie podziwiali wystawę dedykowaną historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Uczniowie mieli dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych w projekcjach przestrzennych i elektronicznych, umożliwiających w atrakcyjny sposób obejrzenie zgromadzonych archiwaliów. Podsumowaniem tego etapu wycieczki było zwiedzanie sali BHP, w której 31 sierpnia 1980 zostały podpisane porozumienia gdańskie.
Finałowym akcentem był spektakl Teatru Muzycznego w Gdyni pt. “Ghost”, będący musicalową wersją filmu “Uwierz w ducha” z Demi Moore i Patrickiem Swayze. Przedstawienie zachwyciło publiczność piękną muzyką, widowiskową choreografią i spektakularnymi efektami wizualnymi, pozostawiając niezatarte wrażenie i moc emocji.

Kierownik wycieczki: Katarzyna Chamerska
Opiekunowie: Małgorzata Zielska, Elżbieta Bohdanowicz, Piotr Konarzewski

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー