Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Wyjście do kina na film “Green book”

Wyjście do kina na film “Green book”

Opublikowano: 13-03-2019

W dniu 13 marca 2019 r. uczniowie klas 1Mm i 3EM Zespołu Szkół Mechaniczno- Energetycznych wybrali się do olsztyńskiego Multikina na nagrodzony Oskarami i Nagrodami Akademii Filmowej komediodramat „Green Book”. Akcja filmu rozgrywa się w latach 60-tych w Stanach Zjednoczonych i opowiada opartą na faktach historię „czarnoskórego” pianisty Dona Shirleya, oraz jego „białego” kierowcy i ochroniarza – Tony’ego Vallelongi. Film to swojego rodzaju lekcja na temat nietolerancji, szkodliwych stereotypów i potrzeby zaakceptowania własnych korzeni i samego siebie.
Te trudne tematy przekazane z humorem i taktem sprawiły, że z sali kinowej wychodziliśmy uśmiechnięci, ale i wzruszeni z przeświadczeniem, że to my zmieniamy świat i to od nas zależy, jak będziemy traktowani i jak będziemy traktować drugiego człowieka. W końcu kolor skóry, pochodzenie czy orientacja seksualna nie świadczą o tym jakimi jestem człowiekiem. Pamiętajmy, że to my tu i teraz możemy zatrzymać „mowę nienawiści” w sieci i naszym środowisku. Trzeba mieć tylko trochę odwagi, aby głośno powiedzieć STOP.
Opiekunowie: Magdalena Staniszewska, Monika Pęgier, Olga Witkiewicz-Bury, Sylwia Narbut

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー