Jesteś tutaj: Strona główna » Galeria » Wystawa „wszystko jest… liczbą”

Wystawa „wszystko jest… liczbą”

Opublikowano: 03-10-2018

3 października 2018 r. klasa 1Mm wraz z opiekunami p. R. Dawidczyk i p. M. Pęgier wybrała się do Planetarium na interaktywną wystawę „wszystko jest… liczbą”.
Uczniowie przekonali się, że matematyka to nie tylko oderwane od rzeczywistości liczby i wzory, matematykę łatwo można znaleźć wokół nas i ma ona praktyczne zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Przeprowadzając samodzielnie doświadczenia młodzież przekonała się o prawdziwości twierdzenia Pitagorasa, poznała zasadę tworzenia akordów muzycznych, projekcji kartograficznych i wykonywania niełatwych obliczeń bez użycia kalkulatora. Niektórzy „łamali sobie głowy” rozwiązując zagadki arytmetyczne i geometryczne. Inni próbowali swoich sił w kodowaniu informacji przy użyciu systemu dwójkowego.
Czas szybko minął, bo zarówno uczniowie jak i nauczyciele świetnie się bawili. Wystawę polecamy każdemu, by samem przekonał się, że warto uczyć się matematyki, gdyż świat jest na niej oparty.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー