Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Zjazd absolwentów Liceum Zawodowego rocznik 1976 – 1980

Zjazd absolwentów Liceum Zawodowego rocznik 1976 – 1980

Opublikowano: 11-06-2021

11 czerwca b.r. w Zespole Szkół Mechaniczno – Energetycznych im. Tadeusza Kościuszki w Olsztynie odbył się zjazd absolwentów Liceum Zawodowego o profilu elektromechanik maszyn i urządzeń przemysłowych, rocznik 1976 – 1980. Był to już kolejny zjazd absolwentów tego rocznika odbywający się z inicjatywy byłego gospodarza klasy Pana Mirosława Stempniewskiego. W spotkaniu uczestniczyli także emerytowani nauczyciele szkoły, w tym były wychowawca klasy Pan Zdzisław Czaplicki oraz z ramienia zespołu kierowniczego szkoły Pani dyrektor Katarzyna Chamerska i kierownik warsztatów szkolnych Pan Wiesław Stępniak.

Sentymentalna podróż w czasie rozpoczęła się od zwiedzania pomieszczeń w głównym budynku szkoły, gdzie wspomnieniom dotyczącym zajęć z poszczególnych przedmiotów nie było końca. W dawnej sali matematyki absolwenci i nauczyciele uczcili minutą ciszy śp. Irenę Szyszko, emerytowaną nauczycielkę matematyki tej klasy. Następnie grupa przeniosła się do budynku warsztatów szkolnych, gdzie gospodarzem spotkania był Pan Wiesław Stępniak. Uczestnicy zjazdu mieli okazję zapoznać się ze zmodernizowaną bazą dydaktyczną warsztatów, wyposażoną w nowoczesne maszyny i urządzenia, będącą niewątpliwie chlubną wizytówką szkoły. Wiele sentymentalnych emocji wśród absolwentów wywołał zaprezentowany zabytkowy już egzemplarz wiertarki stołowej WS 15.

Absolwenci są dumą każdej szkoły. Przekazywane podczas nauki uczniom wartości oraz tradycja „ENERGETYKA”  sprawiają, że wielu z nich utrzymuje żywy kontakt ze szkołą  po opuszczeniu jej murów. Spotkania z absolwentami są dla nauczycieli źródłem wzruszającej radości i ogromnej satysfakcji, że cząstkę ich nauczycielskiej pracy i osobowości każdy z tych młodych ludzi zabrał kiedyś ze sobą.

Zjazd absolwentów Liceum Zawodowego miał w tym dniu wiele odsłon, a zakończył się biesiadą w ośrodku Bajkowy Zakątek w Guzowym Piecu.

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー