Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Zostań dawcą szpiku

Zostań dawcą szpiku

Opublikowano: 09-12-2019

9 grudnia 2019 r. w naszej szkole gościliśmy wspaniałych ludzi – faktycznych Dawców szpiku i komórek macierzystych. Pani Ewa Wojtyszka-Browarczyk i pan Kazimierz Rokicki opowiedzieli naszym uczniom swoje historie, historie niezwykłych zwykłych ludzi, którzy zdecydowali się obdarować obce sobie osoby życiodajną cząstką siebie. Zdecydowali się bezinteresownie pomóc chorym na białaczkę i swoim genetycznym bliźniakom przekazać szpik i komórki macierzyste.

W czasie spotkania wszyscy pełnoletni uczniowie mieli szansę dowiedzieć się, jak wyglądała cała procedura od momentu rejestracji w bazie, przez telefon z Fundacji DKMS o możliwości zostania faktycznym Dawcą, przez samo pobranie i opiekę medyczną nad Dawcą już po zabiegu. Opowiedzieli o swoich ludzkich rozterkach, emocjach, jakie im towarzyszyły i niesamowitej radości i dumie z tego, że mogli pomóc innemu człowiekowi.

Pozostaje nam wierzyć, że ich historie zachęcą uczniów naszej szkoły do podjęcia świadomej i odpowiedzialnej decyzji o rejestracji w ogólnoświatowej bazie potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Organizator spotkania: Monika Pęgier

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー