Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii » Rok Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Rok Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Opublikowano: 07-04-2021

Rok 2021 decyzją Sejmu RP poświęcony został Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu – wybitnemu poecie i patriocie, który oddał swoje życie za Polskę.

W związku z powyższym funkcjonujące w naszej szkole Koło Historyczne im. Żołnierzy Armii Krajowej zorganizowało Konkurs recytatorski. Uczestnicy tego projektu podjęli się recytacji wybranego utworu Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Laureatami konkursu zostali Krzysztof Czerwiński z klasy 1 EaC i Dawid Babowicz z klasy 2 MaG. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wszystkich natomiast uczniów, nauczycieli, przyjaciół i sympatyków naszej szkoły zapraszamy do obejrzenia opublikowanego na stronie ZSM – E materiału o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim, którego młode życie przypadło na czas II wojny światowej i który zamiast doświadczać radości i czerpać z życia pełną garścią, podjął walkę i zginął podczas powstania warszawskiego. Utwory Krzysztofa Kamila Baczyńskiego świadczą o wielkim talencie i geniuszu poetyckim.  Mamy nadzieję, że materiał pozyskany od współpracujących z naszym Kołem Historycznym przyjaciół stanie się dla Was źródłem cennych informacji na temat mniej znanych faktów z życia tego wielkiego artysty, o którym nie można zapomnieć.

Agnieszka Wirchanowicz, Maria Świerkowska

https://baczynski.polskieradio24.pl/warszawa

 

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー