Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła » Pracodawcy » Schwarte-Milfor Sp.z o.o.

Schwarte-Milfor Sp.z o.o.


1. Struktura przedsiębiorstwa
Początki Spółki Schwarte-Milfor Sp. z o.o. sięgają roku 1997, kiedy niemiecka firma Bartec przejęła zakład produkcyjny w Koszalinie. Przejęcie polskiej firmy Milfor S.A. przez niemiecki koncern Schwarte w roku 2002 otworzyło przed nami całkiem nowe możliwości. Rozbudowa naszych zakładów produkcyjnych w Olsztynie i Koszalinie, stały rozwój naszego działu technologicznego i ponad 60-letnie doświadczenie stanowią perfekcyjną podstawę do tworzenia dla naszych klientów doskonale dopasowanych rozwiązań. W całej Europie – i poza jej granicami.

W roku 2004 nastąpiła ostateczna restrukturyzacja obu Zakładów, ustalających ostatecznie Koszalin, jako zakład produkcji autocystern, przyczep i naczep oraz Olsztyna, jako centrali i zakładu produkcji zbiorników i aparatów.

Nazwa Schwarte-Milfor stanowi synonim wysokiej jakości produkcji zbiorników ze stali szlachetnej i techniki procesowej, umożliwiających bezpieczne i higieniczne magazynowanie oraz dalsze przetwarzanie płynnych produktów żywnościowych, np. mleka i piwa, oraz substancji z branży farmaceutycznej, kosmetycznej i chemicznej.

2. Produkty

Schwarte-Milfor zalicza się europejskich liderów rynkowych i technologicznych w zakresie produkcji zbiorników i aparatury do magazynowania, przetwarzania płynnych spożywczych i innych delikatnych substancji.

Nasz portfel produktów obejmuje zbiorniki:

 • magazynowe
 • procesowe
 • mieszalniki
 • wielokomorowe
 • aseptyczne

z wysokiej jakości stali szlachetnej o różnych wymiarach aż po zbiorniki wielkogabarytowe, które produkowane są w stanie kompletnym w układzie pionowym w naszej wysokiej hali produkcyjnej. Dodatkowo produkujemy – również niezależnie od naszych zbiorników – aparaturę do różnych procesów produkcyjnych, takich jak fermentacja czy sterylizacja, którą możemy również zamontować w istniejących strukturach linii produkcyjnych. Naszą różnorodną ofertę uzupełnia produkcja dennic różnego rodzaju i wielkości.

W kręgu naszych zainteresowań znajdują się branże:

 • mleczarska
 • spożywcza
 • cukiernicza
 • chemiczna
 • kosmetyczna
 • napojów bezalkoholowych i alkoholowych
 • farmacja.

Na powierzchni produkcyjnej 70 000 m2 w naszych polskich zakładach w Olsztynie i Koszalinie pracuje ponad 250 pracowników, specjalistów w różnorodnych zakresach działania ‒ od inżynierii poprzez obróbkę metali aż po serwis i konserwację. Dzięki temu możemy realizować krótkoterminowo zarówno duże projekty, jak i kompleksowe rozwiązania specjalne, oraz wspierać naszych klientów profesjonalną wiedzą również po zakończeniu projektu. W kilku słowach: Cokolwiek zamierzasz, zrealizujemy Twoje plany.

Ponadto w naszym zakładzie w Koszalinie produkujemy autocysterny i przyczepy do poboru i transportu mleka, piwa i innych cieczy oraz odpowiednie technologie do mierzenia i poboru próbek. Na tym polu możemy poszczycić się ponad 80-letnim doświadczeniem i 70-procentowym udziałem w rynku Europy Zachodniej.

3. System Zarządzania

System Zarządzania Spółki Schwarte-Milfor Sp. z o.o. obowiązuje dla wszystkich obszarów firmy w zakładach w Koszalinie i Olsztynie. Spełnia to wymogi Normy ISO 9001:2008.

Celem jest, aby System Zarządzania, jako model całościowy, mógł aktywnie oddziaływać na wszystkie podległe pod niego funkcje w organizacji i kształtować wszystkie procesy i ich stałe doskonalenie w taki sposób, aby powstały dokumenty i procesy, które:

 • będą odpowiadały swojemu zastosowaniu
 • będą odpowiadały wymogom stawianym przez Klienta i przepisy prawne
 • zapewnią wysoki stopień bezpieczeństwa, niezawodność i opłacalność w zakładzie.

Film promocyjny:

ARCHIWUM

DANE KONTAKTOWE

Szkoła - sekretariat:

telefon tel.: (89) 533 52 55 w 19

fax fax.:

mail szkola@zsme.olsztyn.eu

adres al. M.J.Piłsudskiego 61


Warsztaty szkolne:

telefon tel.:

fax fax.:

mail

Nasi Partnerzy

previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Slider
Skip to content