Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła » Pracodawcy » Schwarte-Milfor Sp.z o.o.

Schwarte-Milfor Sp.z o.o.


1. Struktura przedsiębiorstwa
Początki Spółki Schwarte-Milfor Sp. z o.o. sięgają roku 1997, kiedy niemiecka firma Bartec przejęła zakład produkcyjny w Koszalinie. Przejęcie polskiej firmy Milfor S.A. przez niemiecki koncern Schwarte w roku 2002 otworzyło przed nami całkiem nowe możliwości. Rozbudowa naszych zakładów produkcyjnych w Olsztynie i Koszalinie, stały rozwój naszego działu technologicznego i ponad 60-letnie doświadczenie stanowią perfekcyjną podstawę do tworzenia dla naszych klientów doskonale dopasowanych rozwiązań. W całej Europie – i poza jej granicami.

W roku 2004 nastąpiła ostateczna restrukturyzacja obu Zakładów, ustalających ostatecznie Koszalin, jako zakład produkcji autocystern, przyczep i naczep oraz Olsztyna, jako centrali i zakładu produkcji zbiorników i aparatów.

Nazwa Schwarte-Milfor stanowi synonim wysokiej jakości produkcji zbiorników ze stali szlachetnej i techniki procesowej, umożliwiających bezpieczne i higieniczne magazynowanie oraz dalsze przetwarzanie płynnych produktów żywnościowych, np. mleka i piwa, oraz substancji z branży farmaceutycznej, kosmetycznej i chemicznej.

2. Produkty

Schwarte-Milfor zalicza się europejskich liderów rynkowych i technologicznych w zakresie produkcji zbiorników i aparatury do magazynowania, przetwarzania płynnych spożywczych i innych delikatnych substancji.

Nasz portfel produktów obejmuje zbiorniki:

 • magazynowe
 • procesowe
 • mieszalniki
 • wielokomorowe
 • aseptyczne

z wysokiej jakości stali szlachetnej o różnych wymiarach aż po zbiorniki wielkogabarytowe, które produkowane są w stanie kompletnym w układzie pionowym w naszej wysokiej hali produkcyjnej. Dodatkowo produkujemy – również niezależnie od naszych zbiorników – aparaturę do różnych procesów produkcyjnych, takich jak fermentacja czy sterylizacja, którą możemy również zamontować w istniejących strukturach linii produkcyjnych. Naszą różnorodną ofertę uzupełnia produkcja dennic różnego rodzaju i wielkości.

W kręgu naszych zainteresowań znajdują się branże:

 • mleczarska
 • spożywcza
 • cukiernicza
 • chemiczna
 • kosmetyczna
 • napojów bezalkoholowych i alkoholowych
 • farmacja.

Na powierzchni produkcyjnej 70 000 m2 w naszych polskich zakładach w Olsztynie i Koszalinie pracuje ponad 250 pracowników, specjalistów w różnorodnych zakresach działania ‒ od inżynierii poprzez obróbkę metali aż po serwis i konserwację. Dzięki temu możemy realizować krótkoterminowo zarówno duże projekty, jak i kompleksowe rozwiązania specjalne, oraz wspierać naszych klientów profesjonalną wiedzą również po zakończeniu projektu. W kilku słowach: Cokolwiek zamierzasz, zrealizujemy Twoje plany.

Ponadto w naszym zakładzie w Koszalinie produkujemy autocysterny i przyczepy do poboru i transportu mleka, piwa i innych cieczy oraz odpowiednie technologie do mierzenia i poboru próbek. Na tym polu możemy poszczycić się ponad 80-letnim doświadczeniem i 70-procentowym udziałem w rynku Europy Zachodniej.

3. System Zarządzania

System Zarządzania Spółki Schwarte-Milfor Sp. z o.o. obowiązuje dla wszystkich obszarów firmy w zakładach w Koszalinie i Olsztynie. Spełnia to wymogi Normy ISO 9001:2008.

Celem jest, aby System Zarządzania, jako model całościowy, mógł aktywnie oddziaływać na wszystkie podległe pod niego funkcje w organizacji i kształtować wszystkie procesy i ich stałe doskonalenie w taki sposób, aby powstały dokumenty i procesy, które:

 • będą odpowiadały swojemu zastosowaniu
 • będą odpowiadały wymogom stawianym przez Klienta i przepisy prawne
 • zapewnią wysoki stopień bezpieczeństwa, niezawodność i opłacalność w zakładzie.

Film promocyjny:

ARCHIWUM

Skip to content
鶴橋ブランドコピー スーパーコピー ブランドコピー コピーブランド ロレックス スーパーコピー ロレックス コピー モンクレール スーパーコピー モンクレール コピー モンクレール ダウン コピー シュプリーム スーパーコピー シュプリーム コピー ウブロ スーパーコピー ウブロ コピー ルイヴィトン スーパーコピー ルイヴィトン コピー ブランドiphoneケースコピー グッチ スーパーコピー